COVID 19 - Ważna informacja
02.06.2021

Systemy i udogodnienia niezbędne podczas przemieszczania się po mieście i nie tylko - Auto-Start-Stop

Auto-Start-Stop to system, który wyłącza silnik, gdy samochód stoi w miejscu np. przed sygnalizacją czy w korku i włącza go automatycznie przez naciśnięcie pedału sprzęgła. System najlepiej sprawdza się podczas jazdy w mieście, szczególnie w dużych korkach, pozwala bowiem na oszczędność paliwa, a także zmniejszenie poziomu emisji spalin.

Auta wyposażone w system Start-Stop posiadają wzmocnione podzespoły takie jak rozrusznik i akumulator, które są bardziej odporne na częste cykle uruchomienia silnika. Inteligentny system Auto-Start-Stop wyłącza silnik tylko w odpowiednim momencie i w określonych warunkach, tzn., że nie zadziała, jeśli silnik jest za zimny lub samochód nie osiągnął określonej prędkości. Wyłączenie silnika nie wpływa na pracę elementów wyposażenia takich jak klimatyzacja, radio, sterowanie szybami czy światłami.

System ten uruchamia się automatycznie podczas rozpoczęcia jazdy, a jeśli kierowca nie chce korzystać z jego działania, może wyłączyć go manualnie przy pomocy dedykowanego przycisku. Auto-Start-Stop to rozwiązanie, które zwiększa komfort użytkowania pojazdu i pozwala zmniejszyć koszty jego eksploatacji.


Poznaj również inne technologie Forda:

1. Kamera cofania

2. Active City StopAktualności i wydarzenia

Zasady i warunki Polityka prywatności Kariera