COVID 19 - Ważna informacja

Ford Kuga Hybrid vs. konkurencja

03.09.2021

Na rynku aut typu SUV jest spora konkurencja, także, jeśli chodzi o pojazdy z napędem hybrydowym. Ford Kuga PLUG-In Hybrid często jest porównywany z VW Tiguan eHybrid, Hyundai Tucson PHEV, Toyota RAV4, Opel Grandland X oraz Volvo XC40 Recharge Phev.

Kuga posiada dynamiczną, smukłą sylwetkę, zachowując przy tym przestronne wnętrze. Dzięki trzem wariantom wersji wyposażenia, można spersonalizować auto według własnych wymagań i potrzeb.

Linia Titanium to klasyczna elegancja sama w sobie, ST-Line – linia sportowa idealna dla osób spragnionych wrażeń związanych z szybką jazdą , natomiast Vignale to luksusowa wersja dla osób pragnących wyjątkowego komfortu jazdy.

Do wykonania wnętrza zostały użyte materiały najwyższej jakości, dzięki czemu pojazd doskonale się prezentuje. Ford Kuga jest także doskonale wyciszony, dzięki czemu nawet przy jeździe z wyższą prędkością, odgłosy silnika są zminimalizowane i nie zagłuszają muzyki płynącej z rozbudowanego w tym pojeździe systemu audio. Ford postawił także w tym modelu na zaawansowane systemy bezpieczeństwa dostępne w standardowej wersji takie jak: Pre-Collision Assist, Lane Keepind Aid czy tempomat, które na pewno ułatwią jazdę i poprawią komfort prowadzenia auta.

A jak na tle Forda Kugi Hybrid wypada konkurencja?

VW Tiguan eHybrid ma zdecydowanie słabszy silnik o pojemności zaledwie 1.4 l przy 2.5 l Kugi. Także, jeśli chodzi o zasięg na silniku elektrycznym, to Ford Kuga ma tutaj przewagę i to aż o 20% w porównaniu z konkurencją. Podstawowe wyposażenie Kugi jest o wiele bogatsze, niż w VW, przy którego zakupie trzeba dopłacać za takie opcje jak np. składane lusterka czy nawigacja fabryczna. Ford Kuga posiada również przestronny bagażnik w przeciwieństwie do konkurencji.

Drugim pojazdem, który jest zestawiany z Kugą, jest Hyundai Tucson PHEV. Podstawową i znaczącą różnicą jest to, że Hyundai ma silnik o mniejszej pojemności niż Ford Kuga. Pojemność Hyundai Tucson PHEV to tylko 1.6 l, gdzie Kuga ma aż 2,5 l. Ford zdecydowanie lepiej się prowadzi, dzięki sprężystemu zawieszeniu, w przeciwieństwie do zbyt miękkiego zawieszenia rywala. Kuga jest także o wiele lepiej wyposażona nawet w podstawowej wersji, niż Hyundai. Klimatyzacja automatyczna, podgrzewane fotele, czujniki parkowania itd. – takie podstawowe dla Forda elementy są w Hyundaiu dostępne w wersji premium.

Kolejnym rywalem jest Toyota RAV4 Hybrid, która posiada silnik o pojemności 2.5 l, czyli taki jak Kuga. Jednak Kuga jest lepiej wyciszona i posiada wnętrze wykonane z bardzo dobrych jakościowo materiałów. Jak do tego dodamy dłuższą gwarancję na elementy napędu hybrydowego, przesuwną tylną kanapę i większy bagażnik – to jednak szala wagi przechyla się w stronę Kugi.

Opel Grandland X Hybrid posiada dwa silniki do wyboru, ale każdy z nich ma pojemność zaledwie 1.6 l. Okazuje się on także dość głośny, nawet przy jeździe w trybie elektrycznym. Kuga posiada zdecydowanie większy bagażnik (390 l Opla przy nawet 645 l Forda). Ford Kuga jest dużo większy, czyli tym samym wygodniejszy. Odczuwalne jest to szczególnie przy dłuższych podróżach.

Natomiast Volvo XC40 Recharge Phev posiada silnik o pojemności zaledwie 1.5 l i mocy 211 KM – przy takiej masie pojazdu (prawie 2 tony), jest to zdecydowanie za mało. Przekłada się to na zasięg jazdy wyłącznie przy użyciu silnika elektrycznego (zaledwie 46 km przy 56 km Kugi). SUV Volvo jest także najmniejszy w tej kategorii. Długość to zaledwie 4425 mm, a szerokość 2034 mm.

Podsumowując, Ford Kuga cechuje się najniższym średnim zużyciem energii w zestawieniu z omawianą konkurencją. Na przejechanie 100 km zużywa zaledwie 14,-15,1 kWh, gdzie najgorszy wynik konkurencji to 18,1 kWh Toyoty. Także średnie zużycie paliwa u Kugi jest najmniejsze, bowiem wynosi zaledwie 5.3-5.6 l /100 km, a na ostatnim miejscu w tej kategorii plasuje się ponownie Toyota z wynikiem 8,1 l /100km. Jak więc widać, Ford Kuga w kategorii SUVów hybrydowych wyróżnia się w wielu aspektach na tle konkurencji. Ekologiczność, ekonomiczność, komfort jazdy, bogate wyposażenie i wyciszone wnętrze to zdecydowane plusy tego auta, których trudno szukać u konkurencji.

Zobacz również jak prezentuje się Ford Kuga na tle konkurencji oraz Ford Focus vs konkurencja

Aktualności i wydarzenia

Promocje

 • Promocja kończy się: 31.12.2021

  NOWE SAMOCHODY

  Ford Kuga Plug-In Hybrid

  Ford Kuga Plug-In Hybrid
 • Promocja kończy się: 31.12.2021

  NOWE SAMOCHODY

  Ford Puma

  Ford Puma
 • Promocja kończy się: 31.12.2021

  Jesienna wyprzedaż

  Jesienna wyprzedaż
 • Promocja kończy się: 31.12.2021

  SERWIS

  Serwis online

  Serwis online
 • Promocja kończy się: 31.12.2021

  SERWIS

  Promocja zestawów paska rozrządu wraz z wymianą

  Promocja zestawów paska rozrządu wraz z wymianą
 • Promocja kończy się: 31.12.2021

  SERWIS

  Opony na sezon zimowy 2021/2022 wraz z montażem

  Opony na sezon zimowy 2021/2022 wraz z montażem
 • Promocja kończy się: 31.12.2021

  SERWIS

  Trzy kroki do bezpiecznej zimy

  Trzy kroki do bezpiecznej zimy
 • Promocja kończy się: 31.01.2022

  SERWIS

  Sprawdź samochód używany przed zakupem

  Sprawdź samochód używany przed zakupem
 • Pokaż najnowsze promocje Pol-Motors
Pokaż najnowsze promocje Pol-Motors

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od Pol-MotorsOpinie