COVID 19 - Ważna informacja

Ford Puma vs konkurencja

22.09.2021

Od kiedy Henry Ford założył swoje przedsiębiorstwo motoryzacyjne w roku 1903 w USA, świat uległ przemianie. Marka Ford stała się nie tylko synonimem sukcesu, doskonałych osiągnięć w dziedzinie mechaniki pojazdowej, ale przede wszystkim została synonimem samej motoryzacji, jej symbolem, ikoną. Dziś powstają równie interesujące i pionierskie modele aut, czego przykładem jest Ford Puma. Czym się wyróżnia i charakteryzuje? W jaki sposób prześciga konkurencję? Odpowiedzią jest ten artykuł. Miłej lektury!

Ford Puma: przestronny, bezpieczny, wygodny, efektywny

Nie da się ukryć, że Ford Puma szturmem podbił europejskie rynki (i nie tylko!). Nie bez przyczyny zresztą. To auto jest nie tylko pełne miejsca, którego brak innym samochodom tego typu, nie tylko wyposażone w ułatwiającą życie każdego kierowcy elektronikę (asystent parkowania, Cross Traffic Alert, Traffic Sign Recognition i wiele innych pomocnych funkcji), nie tylko precyzyjne i dynamiczne, ale również bardzo bezpieczne, perfekcyjnie zaprojektowane i najzwyczajniej w świecie piękne. Ford Puma jest niezwykle estetycznie wykonanym autem dostępnym w aż 10 kolorach nadwozia.

Każdy kierowca będzie mógł wybrać też sportową wersję auta oraz komfortowe rozwiązania, jak fotele z funkcją masażu, 19" obręcze kół czy otwieraną/zamykaną bezdotykowo klapę bagażnika.

A w czym Ford Puma góruje nad innymi autami?


Ford Puma i Renault Captur

Aby dostrzec wartość Forda Pumy, można spojrzeć na to auto w zestawieniu z innymi. Porównując Forda Pumę z autem Renault Captur, z łatwością można zauważyć, że Ford Puma zdecydowanie góruje nad konkurentem w kwestiach takich jak spalanie, ilość przestrzeni wewnątrz auta czy zwykły komfort jazdy wynikający z wygodnych foteli i odpowiednio ustawionej kierownicy, która nie przeszkadza i nie ogranicza widoczności nawet wtedy, kiedy kierowca jest niski.

Renault Captur to świetne auto i nie ma co do tego wątpliwości, ale Ford Puma jest lepszy!

Ford Puma i Skoda Kamiq

Kolejnego konkurenta Ford Puma wyprzedza chociażby w kwestii gwarancji. Kiedy Skodę Kamiq można ubezpieczyć na maksimum 4 lata, Forda Pumę można objąć gwarancją nawet na lat 7! Skrzynia biegów Forda Pumy pozwala na dynamiczne prowadzenie auta. Na co nie pozwala? Na "gubienie" biegów, zacinanie się skrzyni czy inne przykre niespodzianki. Ford Puma pozwoli na wyłączenie większości funkcji wspomagających kierownicę, dając kierowcy więcej frajdy z jazdy, czego w Skodzie Kamiq niestety nie uświadczymy.

Ford Puma i Volkswagen T-Cross

O spalaniu nie trzeba przypominać wszystkim tym, którzy nie lubią wydawać na paliwo nadmiernej ilości pieniędzy. Ford Puma prezentuje świetne osiągi przy niskim spalaniu paliwa, czego niestety nie można powiedzieć o Volkswagenie T-Cross. 

Zobacz również: Ford Fiesta vs konkurencja

Dostępny otwierany panoramiczny dach, niesamowity system nagłośnienia (aż 6 głośników!; Volkswagen T-Cross ma zaledwie dwa), podgrzewana przednia szyba w pakiecie Winter, rozwiązanie MegBox w bagażniku (aż 81 litrów dodatkowej przestrzeni w aucie!): tego nie da się nie zauważyć!

Słowem zakończenia: Ford Puma i Hyundai Kona

Ktoś, kto lubi cichą i spokojną jazdę wewnątrz, ale szybką i dynamiczną na zewnątrz, zakocha się w Fordzie Puma. Wygłuszenie jest niesamowite, komfort jazdy utrzymany na najwyższym poziomie. Ktoś, kto lubi słyszeć huk silnika wewnątrz samochodu, na pewno polubi Hyundaia Kona, ale komu potrzebne dodatkowe efekty audio w takiej postaci?

Wybierając Forda Pumę, wybiera się funkcjonalność, dynamiczność, bezpieczeństwo, estetykę i przestrzeń. Wybierając konkurentów, wybiera się... No właśnie!

Skontaktuj się z namiSprawdź model Ford PumaSprawdź Ford Puma dostępny od ręki w Pol Motors


Aktualności i wydarzenia

Promocje

 • Promocja kończy się: 31.12.2021

  NOWE SAMOCHODY

  Ford Kuga Plug-In Hybrid

  Ford Kuga Plug-In Hybrid
 • Promocja kończy się: 31.12.2021

  NOWE SAMOCHODY

  Ford Puma

  Ford Puma
 • Promocja kończy się: 31.12.2021

  SERWIS

  Serwis online

  Serwis online
 • Promocja kończy się: 31.12.2021

  SERWIS

  Promocja zestawów paska rozrządu wraz z wymianą

  Promocja zestawów paska rozrządu wraz z wymianą
 • Promocja kończy się: 31.12.2021

  SERWIS

  Opony na sezon zimowy 2021/2022 wraz z montażem

  Opony na sezon zimowy 2021/2022 wraz z montażem
Pokaż najnowsze promocje Pol-Motors

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od Pol-MotorsOpinie