COVID 19 - Ważna informacja

Leasing w Pol Motors

10.11.2021

Leasing staje się coraz bardziej popularną formą finansowania samochodu. Wybierają go już nie tylko duże przedsiębiorstwa, ale i osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. W Polsce nadal jednak panuje przeświadczenie, że większość rzeczy należy mieć na własność. Nic bardziej mylnego! Sprawdźmy, dlaczego warto zdecydować się na leasing.


Leasing samochodu - jak wygląda?

W celu rozpoczęcia leasingu samochodu, przede wszystkim musimy znaleźć pożądany model lub wiedzieć, czego poszukujemy. Kiedy już wiemy, czego oczekujemy od samochodu, mamy dwie możliwości dalszego działania. Jedną z nich jest skorzystanie z kalkulatora leasingowego, drugą natomiast samodzielne zbadanie ofert banków lub zgłoszenie się do doradcy leasingowego. Następnie przychodzi czas na załatwienie formalności oraz przesłanie dokumentów do banku. Po pomyślnej weryfikacji oraz akceptacji wniosku możemy w końcu przejść do podpisania umowy!


Leasing w Fordzie - Twoja okazja na lepsze jutro!

Leasing, którego udziela Ford to niezwykła okazja na lepsze jutro. W ofercie znajdziemy zarówno leasingowanie nowych, jak i używanych samochodów osobowych oraz dostawczych. Ukłonem firmy w stronę przedsiębiorców jest także możliwość wzięcia leasingu przez nowo powstałe działalności gospodarcze oraz wprowadzenie uproszczonych procedur dokumentowania dochodów. Cały proces wspomagany jest przez BNP PARIBAS LEASING SERVICES. Dzięki temu wpłata własna zaczyna się już od 0%

Najchętniej wybieranym Fordem w Leasing jest niezawodny Ford Focus w podstawowej konfiguracji. Niezwykłą popularnością w ostatnim czasie cieszą się także takie modele jak: Mondeo, Kuga, S-Max oraz Mustang.

Szczególne zainteresowanie wśród klientów budzi nowy model Kuga PHEV oraz Kuga HEV. Stanowią one bowiem doskonałą alternatywę zastępującą najczęściej wybieranego do tej pory diesla. Biorąc pod uwagę typ wybieranych samochodów możemy zauważyć także widoczną dominację samochodów typu SUV - są to z reguły modele Ecosport i Puma oraz wspomniany wcześniej Ford Kuga. Rosnącym zainteresowaniem cieszy się także pierwszy samochód elektryczny marki - Ford Mustang Mach-E. Wielu z Klientów odwiedzających salony Forda zainteresowanych jest także przyszłościowym samochodem elektrycznym z linii Transit.


Zalety i wady leasingu

Leasing, jak każda oferta samochodowa posiada zarówno wady, jak i zalety. Na szczęście tych drugich jest o wiele więcej.

Główne korzyści z leasingowania samochodu sprowadzają się przede wszystkim do znacznej optymalizacji podatkowej, wygody eksploatacji pojazdu oraz sprawnej procedury leasingowania. Leasingobiorca ma prawo wpisania wysokości rat leasingowych w koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Jest to duża przewaga nad kredytem czy pożyczką gotówkową. Chcąc wziąć auto w leasing nie musimy mieć także tak dużej zdolności kredytowej, jak np. porównując ją z kredytem inwestycyjnym. Co więcej, rozwiązanie to nie zamraża naszego budżetu osobistego lub firmowego, oraz nie przekreśla możliwości poczynania inwestycji w trakcie trwania umowy leasingowej.

Wśród korzyści znajdziemy także minimum formalności, uproszczone procedury oraz krótki czas oczekiwania na decyzję.  

Ford proponuje w swojej ofercie leasing z gwarantowanym odkupem - Ford Leasing Opcje. Leasing taki może trwać 2, 3 lub 4 lata. Po zakończeniu spłacania rat leasingowych Klient może wybrać co zrobi z samochodem. Jedną z opcji jest pozostawienie samochodu w salonie i zakup nowego modelu na takich samych zasadach. Ostatnia rata jest wówczas spłacana przez salon a Klient płaci niższe raty miesięczne za użytkowanie samochodu. Pozwala to Klientowi jeździć cały czas nowym samochodem oraz nie ma On problemu co zrobić z samochodem po zakończeniu umowy. Leasing taki pozwala również wykupić użytkowany samochód gdyby Klient uznał, że chce jeździć samochodem przez kolejne lata. 

Poniżej przykładowe raty leasingowe dla dwóch modeli Forda: Focus i Puma przy założeniu przebiegów rocznych na poziomie 20000km. 

Model
Cena
Wpłata
Rata z ubezpieczeniem GAP
Wykup
Okres finansowania
Ford Focus 1.5 EcoBlue Connected 120 km
78617,89zł netto
7861,79 zł netto
1194,15 zł netto
37065,04 zł netto (47,15%)
36 miesięcy
Ford Puma 1.0 125 km Titanum
77560,98zł netto
7756,10 zł netto
930,27 zł netto
45739,02 zł netto (58,97%)
36 miesięcy

Ze względu na to, iż to leasingodawca jest właścicielem pojazdu, to właśnie on dyktuje warunki jego użytkowania, ale każda z firm leasingowych stara się jak najlepiej dopasować do wymagań Leasingobiorcy. Bardzo często zdarza się, że pojazdy muszą być serwisowane wyłącznie w ASO, ale to przy nowych samochodach również nie jest niczym nadzwyczajnym, gdyż aby zachować gwarancję takie przeglądy muszą być również wykonywane. 

Firmy leasingowe wymagają pełnego pakietu ubezpieczeniowego OC/AC, ale najczęściej nie ma konieczności wyboru ubezpieczyciela wskazanego przez leasingodawcę – ważny jest zakres ubezpieczenia. Pomimo tego, iż to firma udzielająca leasingu jest formalnie właścicielem samochodu, faktury za jego obsługę wystawiane są na leasingobiorcę - może on zatem odliczyć je od przychodu. Tak samo jest z ubezpieczeniem. Dla niektórych wadą może być również fakt, iż umowa leasingowa zawierana jest na okres nie krótszy niż 2 lata.

Skontaktuj się z namiSprawdź opcje finansowania w salonie Pol Motors


Aktualności i wydarzenia

Promocje

 • Promocja kończy się: 31.12.2021

  NOWE SAMOCHODY

  Ford Kuga Plug-In Hybrid

  Ford Kuga Plug-In Hybrid
 • Promocja kończy się: 31.12.2021

  NOWE SAMOCHODY

  Ford Puma

  Ford Puma
 • Promocja kończy się: 31.12.2021

  Jesienna wyprzedaż

  Jesienna wyprzedaż
 • Promocja kończy się: 31.12.2021

  SERWIS

  Serwis online

  Serwis online
 • Promocja kończy się: 31.12.2021

  SERWIS

  Promocja zestawów paska rozrządu wraz z wymianą

  Promocja zestawów paska rozrządu wraz z wymianą
 • Promocja kończy się: 31.12.2021

  SERWIS

  Opony na sezon zimowy 2021/2022 wraz z montażem

  Opony na sezon zimowy 2021/2022 wraz z montażem
 • Promocja kończy się: 31.12.2021

  SERWIS

  Trzy kroki do bezpiecznej zimy

  Trzy kroki do bezpiecznej zimy
 • Promocja kończy się: 31.01.2022

  SERWIS

  Sprawdź samochód używany przed zakupem

  Sprawdź samochód używany przed zakupem
 • Pokaż najnowsze promocje Pol-Motors
Pokaż najnowsze promocje Pol-Motors

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od Pol-MotorsOpinie