COVID 19 - Ważna informacja
24.06.2020

Moda na SUV-y wciąż trwa

Poznaj ofertę Forda

Niezmiennie od kilku lat trwa moda na samochody typu SUV. Trend ten przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych i póki co, nic nie wskazuje na to, aby szybko przeminął. Samochody segmentu SUV skutecznie wypierają z rynku segment popularnych kiedyś samochodów typu van, a nawet limuzyny. Niektóre koncerny już wycofały lub niedługo wycofają produkcję wymienionych segmentów na rzecz poszerzania gamy SUV-ów.


Początkowo SUV-y reklamowane były jako samochody rekreacyjne, czego potwierdzeniem były bajeczne górskie plenery, jakimi raczyli nas reklamodawcy takich pojazdów. Dziś „naturalne środowisko” SUV-ów przesunęło się zdecydowanie w stronę miejskiej dżungli – część producentów w gamie SUV-ów wyróżnia nawet modele typowo do miasta, nazywając je „miejskimi SUV-ami”.


Generalnie wszystkie SUV-y to samochody, które świetnie sprawdzą się podczas wyjazdów w plener, ale również bezpiecznie można się nimi poruszać po osiedlowych uliczkach.


Kierowcy cenią SUV-y przede wszystkim za komfort jazdy i poczucie bezpieczeństwa, któremu sprzyja wysoka pozycja za kierownicą i większa przestrzeń nad głową. Niemniejszy wpływ na popularność SUV-ów ma także jego wygląd, dający namiastkę „terenówki”, o której każdy miłośnik motoryzacji marzy. Większość modeli posiada napęd na wszystkie koła, który rzeczywiście okazuje się pomocny w plenerze.


Niektórzy producenci w swojej ofercie mają już po kilka takich samochodów. Marka Ford rozpoczęła przygodę z SUV-ami już w 2008 roku, wprowadzając na rynek model Kuga, a następnie – masywniejszy Edge. Na początku 2018 roku Ford uzupełnił gamę SUV-ów, wprowadzając na rynek najmniejszego członka tej rodziny – EcoSport.


Wszystkie trzy modele dostępne są w wielu wersjach wyposażenia, oferując m.in. automatyczną klimatyzację, podgrzewane fotele, podgrzewaną przednią szybę oraz szereg nowoczesnych technologii, z których słynie marka – np. asystent pasa ruchu, asystent parkowania czy aktywny tempomat.

Z pełną charakterystyką wszystkich modeli SUV Forda mogą się Państwo zapoznać na naszej stronie internetowej:


Ford Kuga - poznaj go tutaj

Ford Edge - poznaj go tutaj

Ford EcoSport - poznaj go tutaj

Skontaktuj się z namiUmów się na jazdę próbnąAktualności i wydarzenia
Zasady i warunki Polityka prywatności Kariera