COVID 19 - Ważna informacja

Jak kupić pewny i bezpieczny samochód używany?

Program Ford Używane

11.09.2020

Kupując samochód na rynku wtórnym klienci narażeni są na zakup samochodu powypadkowego, z cofniętym licznikiem, licznymi brakami w osprzęcie auta, bez historii oraz dokumentacji. Takie samochody wpływają negatywnie na bezpieczeństwo nasze oraz innych uczestników ruchu drogowego.


Jak znaleźć dobry samochód używany?

Jak zatem odnaleźć dobry używany samochód, który nie będzie przysparzał problemów prawnych, a w późniejszej eksploatacji nie będzie generował dodatkowych wydatków związanych z jego ciągłymi naprawami?


W chwili obecnej najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z programów dealerskich, oferujących samochody używane z gwarancją. Większość importerów samochodowych w Polsce wprowadziło już taki program, efektem czego jest możliwość nabycia sprawdzonego samochodu używanego w autoryzowanym salonie samochodowym.


Są to pojazdy z pełną historią serwisową, udokumentowanymi naprawami mechanicznymi jak również blacharsko-lakierniczymi według standardów producenta. W marce Ford kontrolę jakości i bezpieczeństwa pojazdu, który ubiega się gwarancję Ford Używane, przeprowadza się w ponad 150 punktach kontrolnych.


Gwarancja Ford Używane

Gwarancja Ford Używane jest niczym innym jak ubezpieczeniem od kosztów napraw samochodu. Trwa ona 12 miesięcy i jest liczona od dnia wydania samochodu do rąk klienta. Zapobiega ona nadmiernym wydatkom podczas serwisowania samochodu. Zabezpiecza ona właściciela przed kosztami napraw najdroższych podzespołów samochodu, takich jak silnik, skrzynia biegów, turbosprężarka czy też koło dwumasowe. Przy kupnie samochodu z rąk prywatnych takiej gwarancji nikt nam nie udzieli.


Wyszczególniamy dwie grupy samochodów kwalifikujących się do programu Ford Używane:


 • „GOLD” – pojazdy max. 5 lat eksploatacji oraz z przebiegiem nie większym niż 125000 km oraz z certyfikatem jakości DEKRA
 • „SILVER” – pojazdy max. 8 lat eksploatacji oraz z przebiegiem nie większym niż 150000 km oraz z certyfikatem jakości DEKRA

Samochody te są objęte 12 miesięczną gwarancją Ford Używane.


Przed udzieleniem gwarancji samochód przechodzi pełną kontrolę formalną, jak również mechaniczną. Nasi doradcy serwisowi kontrolują historię serwisową, szkody w ubezpieczalniach, zaś mechanicy kontrolują auto pod kątem stanu technicznego. Samochód przechodzi pełną certyfikację przez rzeczoznawcę z firmy Dekra, która zrzesza certyfikowanych rzeczoznawców motoryzacyjnych. Zebrane informacje oraz dokumenty zostają wprowadzone do systemu, oraz udostępniane klientom. Dzięki temu każdy potencjalny klient może zweryfikować stan techniczny, oraz zapoznać się z opiniami mechaników oraz rzeczoznawców.


Gwarancja obejmuje najważniejsze podzespoły pojazdu m.in. silnik, ręczne i automatyczne skrzynie biegów, wały, półosie, osie i przekładnie, układ kierowniczy, hamulce, układ paliwowy, układ elektryczny, elektronikę użytkową, układ chłodzenia, klimatyzację, układ wydechowy i systemy bezpieczeństwa.


W wypadku awarii pojazd zostaje przetransportowany do najbliższego serwisu autoryzowanego Forda, zdiagnozowany oraz naprawiony bezpłatnie w ramach ubezpieczenia.


Gwarancja na samochody z programu Ford Używane jest realizowana na terenie całej Polski, niezależnie od tego u którego dealera została zawarta. Zapewnia to klientowi pełną mobilność oraz świadomość, że Ford będzie go wspierał niezależnie od tego, gdzie pojazd będzie naprawiany Gwarancja przechodzi na nowego właściciela pojazdu, jeśli zostanie sprzedany przed upływem 12 miesięcy.

Skontaktuj się z namiUmów się na jazdę próbną

Aktualności i wydarzenia

Promocje

 • Promocja kończy się: 31.08.2021

  NOWE SAMOCHODY

  Nowe technologie w Pol-Motors!

  Nowe technologie w Pol-Motors!
 • Promocja kończy się: 31.08.2021

  NOWE SAMOCHODY

  Wakacyjny outlet

  Wakacyjny outlet
 • Promocja kończy się: 31.08.2021

  SERWIS

  3 kroki do bezpiecznych wakacji

  3 kroki do bezpiecznych wakacji
 • Promocja kończy się: 31.08.2021

  SERWIS

  Czas na wakacje z Fordem

  Czas na wakacje z Fordem
 • Promocja kończy się: 31.08.2021

  CZĘŚCI I AKCESORIA

  Aktywne wakacje z Pol-Motors

  Aktywne wakacje z Pol-Motors
 • Promocja kończy się: 30.09.2021

  SERWIS

  Serwis online

  Serwis online
Pokaż najnowsze promocje Pol-Motors

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od Pol-MotorsOpinie