COVID 19 - Ważna informacja
28.01.2021

Aplikacja FordPass - nowość pozwalająca na zdalne obsługiwanie Twojego pojazdu

Trendy na rynku motoryzacyjnym zmieniają się bardzo dynamiczne. Ford jako przodownik innowacji wprowadza kolejne technologie ułatwiające codzienne użytkowanie samochodu. Inżynierowie działu technicznego Forda na bieżąco monitorują rynek i kreują rozwiązania na miarę XXI wieku. Aplikacja FordPass jest innowacyjnym rozwiązaniem, ułatwiającym korzystanie z nowego samochodu, ponieważ pozwala m.in. na sterowanie pojazdem z telefonu.


Jak działa aplikacja FordPass?

Aplikacja FordPass to zupełna nowość na rynku. Pozwala ona na połączenie Twojego samochodu z własnym smartfonem. W każdej chwili masz możliwość sprawdzenia, gdzie zaparkowałeś pojazd i czy jest on zamknięty. Wystarczy powiązać telefon z aplikacją i systemem SYNC 3 Twojego pojazdu, który wyposażony jest w modem FordPass Connect. Aplikację możesz pobrać zarówno w App Store jak i w Google Play.


Zalety aplikacji FordPass

Dzięki aplikacji FordPass możesz być w stałym kontakcie ze swoim pojazdem. Najważniejszą zaletą tego rozwiązanie jest to, że wszystkie informacje związane z Twoim samochodem są w jednym miejscu i dostępne na wyciągnięcie ręki. Zupełną nowością jest możliwość zamykania, otwierania, uruchamiania i wyłączania pojazdu z poziomu smartphona. Dodatkowo aplikacja daje możliwość zarządzania kontem „Ford Credit” w podróży. Opcja „Ford Service Booking” pozwala na umówienie się na wizytę w serwisie poprzez aplikację. FordPass jest również dużym ułatwieniem podczas podróży szczególnie długodystansowych. Dzięki informacjom i alertom drogowym przekazywanym w czasie rzeczywistym możesz dotrzeć do celu szybciej i bezpieczniej. Z poziomu smartphona możesz również znaleźć najbliższą stację benzynową na Twojej trasie.


Poznaj również interesujące miejsca w Twojej okolicy, dzięki aplikacji FordPass. Korzystając z samochodowego hotspotu WiFi, Ty i Twoja rodzina zyskujecie łatwiejszy dostęp do rozrywki podczas podróży. Wszystkie te zalety sprawiają, że korzystanie z nowego samochodu jest dużo łatwiejsze, a podróże pojazdem są bardziej komfortowe.


Prosta aktywacja modemu FordPass Connect

Uruchomienie aplikacji i połączenie jej ze swoim samochodem jest niezwykle proste. Na początek trzeba wyszukać aplikację w Google Play lub w App Store, w zależności od systemu operacyjnego naszego telefonu. Następnie trzeba utworzyć konto lub zalogować się, jeśli już je posiadamy. Kolejny etap to dodanie samochodu do „mojego garażu”, a następnie trzeba wprowadzić VIN pojazdu. Po wybraniu pozycji „aktywuj pojazd” wyświetli się zapytanie dot. wyrażenia połączenie aplikacji z samochodem, co trzeba oczywiście zaakceptować. Po zakończonej procedurze otrzymasz na adres e-mail potwierdzenie o aktywacji modemu.


Podsumowanie

Aplikacja FordPass jest zaprojektowana i wykonana niezwykle intuicyjnie, a sam proces instalacji jest bardzo prosty. Dzięki licznym zaletom takiego rozwiązania możesz wygodnie podróżować oraz na bieżąco sprawdzać informacje dotyczące Twojego pojazdu.


Napisz do nas



Aktualności i wydarzenia




Zasady i warunki Polityka prywatności Kariera