COVID 19 - Ważna informacja

Parametry przypisane do konkretnego kluczyka - poznaj technologię Ford MyKey®

12.03.2021

Poprawianie bezpieczeństwa kierowców i uczestników ruchu na drodze to jedno z wielu kluczowych zadań dla producentów aut. Rozwój technologii na szczęście to umożliwia, a wprowadzane nowinki technologiczne realnie poprawiają statystyki bezpieczeństwa.

W przypadku młodych kierowców statystyki są nieubłagane. To właśnie kierowcy do 25 roku życia statystycznie najczęściej biorą udział w wypadkach. Według danych za rok 2019, aż 17.4% sprawców wypadków mieści się w przedziale wiekowym 18-24 lata. Główną przyczyną tak licznych zajść drogowych spowodowanych przez kierujących jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu – jest to aż 25.2 % wypadków. [1] Wielu rodziców obawia się pożyczania czy kupna samochodu swojemu nastoletniemu dziecku właśnie z tego powodu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców Ford opracował rewolucyjną technologię MyKey, która umożliwia spersonalizowanie pewnych ustawień samochodu w celu poprawienia jego bezpieczeństwa.


Jak działa system MyKey?


System MyKey umożliwia odpowiednie zaprogramowanie przez właściciela kluczyka auta w taki sposób, aby pewne funkcje pojazdu albo ograniczyć, albo uniemożliwić ich wyłączenie. Głównie chodzi tutaj o zablokowanie możliwości dezaktywacji systemów wspomagających bezpieczeństwo (kontrola trakcji), ustawienie maksymalnej dozwolonej prędkości czy dopuszczalnej głośności zestawu audio (jak wiadomo zbyt głośna muzyka także ma wpływ na wypadki drogowe, rozprasza kierowcę i zagłusza ewentualne sygnały dźwiękowe innych, np. uprzywilejowanych pojazdów). Można także zapobiec wyłączeniu funkcji, która przypomina o konieczności zapięcia pasów bezpieczeństwa, czy aktywować monit przypominający o potrzebie zatankowania pojazdu.

Wybrane ustawienia może zmieniać i deaktywować tylko osoba do tego uprawniona, dlatego powierzając komuś samochód z systemem MyKey mamy pewność, że nie zmieni on opcji uprzednio wprowadzonych. Kierujący musi się do nich dostosować, aby korzystać z pojazdu. System MyKey jest skierowany głównie do rodziców, którzy swój samochód pożyczają dzieciom. W ten sposób mają nad nimi odpowiednią kontrolę i mogą czuć się bezpieczniej.

Technologia MyKey przyczyniła się do zmniejszenia ilości wypadków i ofiar, nie tylko na polskich drogach. Przez ograniczenia, które mogą być dzięki niej wprowadzone, młodzi kierowcy wyrabiają sobie bezpieczne nawyki w zakresie prowadzenia samochodu osobowego.

[1] https://statystyka.policja.pl/st/ruch-drogowy/76562,wypadki-drogowe-raporty-roczne.html

Aktualności i wydarzenia

Promocje

 • Promocja kończy się: 31.08.2021

  NOWE SAMOCHODY

  Nowe technologie w Pol-Motors!

  Nowe technologie w Pol-Motors!
 • Promocja kończy się: 31.08.2021

  NOWE SAMOCHODY

  Wakacyjny outlet

  Wakacyjny outlet
 • Promocja kończy się: 31.08.2021

  SERWIS

  3 kroki do bezpiecznych wakacji

  3 kroki do bezpiecznych wakacji
 • Promocja kończy się: 31.08.2021

  SERWIS

  Czas na wakacje z Fordem

  Czas na wakacje z Fordem
 • Promocja kończy się: 31.08.2021

  CZĘŚCI I AKCESORIA

  Aktywne wakacje z Pol-Motors

  Aktywne wakacje z Pol-Motors
 • Promocja kończy się: 30.09.2021

  SERWIS

  Serwis online

  Serwis online
Pokaż najnowsze promocje Pol-Motors

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od Pol-MotorsOpinie